Przecieki ws. Jana Pawła II - cud uzdrowienia jest kluczem


coraz w tym tygodniu Benedykt XVI podpisze dekrety w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszki - dowiedziało się Polskie Radio.

Jemeńskie władze odrzuciły złożoną w sobotę przez rebeliantów szyickich ofertę pokojową, gdyż nie zawiera ona zobowiązania zaprzestania "agresji" wobec Arabii Saudyjskiej - poinformowało źródło rządowe. stary rosyjskiego sztabu generalnego generał Nikołaj Makarow powiedział, że wciąż istnieją problemy z zawarciem z USA nowego traktatu, który ma zastąpić wygasający 5 grudnia układ o redukcji broni strategicznych z 1991 roku (START-1). załoga naziemny obsługujący portugalskie linie lotnicze TAP rozpoczął w piątek dwudniowy strajk generalny, powodując opóźnienia na portugalskich lotniskach.Jedenastu duńskich żołnierzy i dwóch miejscowych tłumaczy zostało rannych w ataku rebeliantów na zmotoryzowany patrol na południu Afganistanu - poinformowało dowództwo sił zbrojnych Danii. nim ambasadę RP w Madrycie od rana przychodzili Polacy, aby złożyć kwiaty i zapalić świeczki na cyfra żałoby po śmieci w tragicznym wypadku samolotowym pod Smoleńskiem 96 osób, w tym prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej - powiedział PAP reprezentant Ryszard Schnepf. Nacjonalistyczna skład serbska umieściła napisy z nazwą "bulwar Ratko Mladicia" na ulicy w Belgradzie noszącej imię zabitego w zamachu premiera Serbii Zorana Djindjicia. Dziś przypada siódma rocznica śmierci szefa rządu.

Publicysta i tryumfator Nagrody Nobla z ekonomii Paul Krugman dostrzega analogię pomiędzy Sejmem w szlacheckiej Polsce a Senatem USA, przepowiadając półżartem zepsucie Ameryki.

bramkarz Legii Jan Mucha otrzymał powołanie do reprezentacji Słowacji na spotkanie z Norwegią. konferencja odbędzie się trzeciego marca w Żilinie - informuje oficjalna strona warszawskiego klubu. Połowa wszystkich więźniów płci męskiej, którzy uczęszczają na zajęcia więzienne w Szkocji, to analfabeci – pisze emito.net powołując się na BBC.

Trener zajmującej ostatnie lokalizacja w tabeli piłkarskiej ekstraklasy Odry Wodzisław Marcin Brosz pojechał na staż do niemieckiej Borussi Dortmund. To nie zamach, ale poryw opony spowodował eksplozję autobusu irańskich pielgrzymów na przedmieściach Damaszku, przekonuje dyrektor syryjskiego MSW. W wypadku zginęły trzy osoby. W czwartek w jednej z łódzkich kancelarii notarialnych podpisana została układ przekazania sekcji piłki nożnej z ŁKS SSA do miejskiej spółki ŁKS PSS. 8 lutego nowa korporacja ma być przyjęta w poczet członków Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.Zmarły 25 czerwca "król popu" Michael Jackson był w 2009 roku artystą, który sprzedał najwięcej płyt w Stanach Zjednoczonych - wynika z rankingu opublikowanego za pomocą firmę Nielsen. - nic podobnego w takim spotkaniu, jak ten decydują indywidualności. Lech te indywidualności ma - mówił po meczu z Lechem Poznań Michał Probierz, szkoleniowiec Jagiellonii Białystok.. Co bynajmniej 114 górników udało się wygrzebać z zalanej ponad tydzień temu kopalni w prowincji Shanxi w północnych Chinach - poinformowała chińska telewizja państwowa.

Niemieccy Żydzi: Katyń to nie zagłada


zestawienie zbrodni katyńskiej do holokaustu, dokonane z wykorzystaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wywołało protest Centralnej Rady Żydów w Niemczech - informuje we wtorek agencja dpa.

Przechwycili prawie że 1,7 ton kości słoniowej


Afrykańskie służby zajmujące się ochroną przyrody przechwyciły poniekąd 1700 kilogramów kości słoniowej nielegalnego pochodzenia. W operacji uczestniczyło sześć krajów - poinformował Interpol.

wczoraj 12 cywilów, dziś 12 talibów


W kolejnym dniu NATO-wskiej ofensywy w Afganistanie zginęło 12 talibskich bojowników - informuje NATO. Akcję przeprowadzono w nocy z niedzieli na poniedziałek.

UFC 115: Liddell - Franklin i dalszy bój "Cro Copa"


Już w sobotę gala UFC 115 i batalia wieczoru pomiędzy Chuckiem Liddellem (21-7) i Richem Franklinem (25-5) w wadze półciężkiej. Nie wiadomo, kto z nich okaże się lepszy, ale prezydent organizacji, wzbudzający wątpliwości informacja White, już obmyśla plany na przyszłość.

Rooney być może powrócić do gry już w niedzielę


napastnik Manchesteru United i piłkarskiej reprezentacji Anglii Wayne Rooney prawdopodobnie powrócić na boisko już w niedzielnym meczu z Sunderlandem, natomiast oryginalnie prognozowano, że kontuzja pachwiny wyeliminuje go z gry do końca sezonu ligowego.