"Słoń i kwiat" w tornistrze


Jak przetrwać zupa dni po powrocie do szkoły? W każdym szkolnym tornistrze nie powinno zabraknąć jednej z najpopularniejszych brytyjskich książeczek dla dzieci, zbioru "Słoń i kwiat" Briana Patena w tłumaczeniu Piotra Sommera.

Gościem kolejnej edycji Stereo Stock będzie Londyńczyk Jason Cohen (znany też jak Laidback), fabrykant i didżejski orędownik duetu Slyde. przedsięwzięcie odbędzie się 4 grudnia w warszawskim klubie Karmel (ul. Kredytowa 6). Zdjęcie Lecha Wałęsy z ceremonii odsłonięcia pomnika Wrota Wolności w Kobylanach, autorstwa fotoreportera PAP Tomasza Gzella, zdobyło Grand Prix w konkursie "Prasowe zdjęcie roku". Organizatorem konkursu jest Klub Fotografii Prasowej niedaleko Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Mężczyźni wolą blondynki. A blondynki... Brytyjski "Guardian" zamieścił na stronie internetowej archiwalne prywatne nagranie, na którym Marilyn Monroe pali skręta z marihuaną.Warszawa po raz 51. zaprasza na unikalne, znane i szanowane w Europie i nie przeciwnie wydarzenie. Już 25 października odbędzie się dziewiczy z czterech zaplanowanych koncertów w ramach festiwalu PGE muzyka jazzowa Jamboree 2009. "Dźwięki muzyki" to jedna z najpopularniejszych sekcji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. podczas jubileuszowej edycji imprezy, która rozpocznie się już za 10 dni, filmy o muzyce i o muzykach zostaną pokazane w dwóch odsłonach - tradycyjnie w kinach tudzież w centrum miasta, pod gołym niebem. OFF Festival przenosi się z Mysłowic do katowickiej Doliny Trzech Stawów - poinformowali w czwartek, 25 lutego, organizatorzy festiwalu, Fundacja Independent i Artur Rojek a katowiccy urzędnicy. Piąta jubileuszowa model Off Festivalu rozpocznie się w czwartek 5 sierpnia i potrwa do niedzieli 8 sierpnia.

Po premierze filmu "Avatar" wszyscy mówili, że sztuka filmowa już w życiu nie będzie takie samo. Ale nie prędzej dziewięć nominacji do Oscara zelektryzowało innych reżyserów - w Hollywood nastała epoka 3D.

W dniach 25 marca - 2 kwietnia po raz siedemnasty odbędzie się w Pradze międzynarodowy przegląd kinematograficzny "FebioFest". To druga co do wielkości, po festiwalu filmowym w Karlowych Warach, impreza filmowa w Czechach. 22 lutego ukaże się nieznany album filatelistyczny zespołu Groove Armada. Dzieło nosi tytuł "Black Light".

Joe Perry zapowiedział, że skład Aerosmith nie zamierza czekać na powrót Stevena Tylera. Około 30 filmów z całego świata obejrzy publiczność rozpoczętego w środę w Tykocinie (Podlaskie) VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych imienia Braci Wagów. Złotą Palmę 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes otrzymał film "Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives". W tym roku o nagrodę walczyło 19 tytułów, spośród których zwycięzcę wybrało jury pod przewodnictwem Tima Burtona.Początkiem czerwca 2010 na półkach księgarń pojawi się lektura o historii legendy polskiego punk rocka - grupie KSU z Ustrzyk Dolnych. Lo-fi, noise-pop, indie, awangarda, elektronika, psychodela to nic bardziej błędnego niektóre z określeń, które próbują ująć istotę muzyki Railcars z San Francisco. Amerykanie w połowie stycznia zagrają dwa koncerty odwiedzając Wrocław i Kraków. popularny celuloid niemy "Metropolis" z 1927 r. miał w piątek ponowną premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale w stolicy Niemiec.

RMF FM: Wielka gala z gwiazdami


dzień dzisiejszy o godzinie 20. w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się gala z okazji 20. urodzin radia RMF FM. Imprezę, którą będziecie mogli spoglądać za pośrednictwem INTERIA.PL i w Telewizji Polsat, uświetnią występami wielkie gwiazdy - polskie i międzynarodowe.

"Ta zgłoszenie kandydatury pomogła filmowi"


Brytyjski artysta dramatyczny Colin Firth twierdzi, że jego wysunięcie kandydatury do Oscara za rolę w filmie "A Single Man", wystarczająco nie oznacza, że nie musi się ambarasować o kolejne propozycje.

Grochowska z norweskim Oscarem?


Agnieszka Grochowska została nominowana do nagrody Kanon Award, zwanej norweskim Oscarem. Polka dostrzeżona została za rolę w filmie "Upperdog" w reżyserii Sary Johnsen.

śpiewaczka boi się sławy


Brytyjska śpiewaczka Florence Welch (projekt Florence and the Machine) wyznała, że boi się rozpoznawalności.

status Quo odwołuje koncerty


skład stan prawny Quo odwołała z powodu choroby wokalisty Ricka Parfitta trzy koncerty w Wielkiej Brytanii.