Ile unijnej pomocy wraca do krajów Unii Europejskiej?


Nie nic bardziej błędnego my zyskujemy na unijnych funduszach strukturalnych i spójnościowych. Z każdego euro, które Wiedeń przesyła do Polski, do austriackich firm wraca 97 eurocentów zapłaty za kontrakty w naszym kraju

Z notatnika aspiranta Taką propozycję usłyszeli policjanci wykonujący konwój z zatrzymanym mieszkańcem Czerwieńska. gorsza połowa trafił do izby wytrzeźwień po zakończonej interwencji domowej. W czasie drogi 63 – trochę ciepły ... Nasze banki zdzierają z klientów więcej niż lichwiarze; ustawa antylichwiarska nie działa; rzeczywisty wartość kredytu to nawet 60 proc. - twierdzi "Dziennik pismo Prawna", który sprawdził oferty banków specjalizujących się w udzielaniu kredytów gotówkowych. Samotne matki lub ojcowie mogą rozliczyć się z podatku dochodowego PIT pospołu z dzieckiem - także wtedy, gdy urodziło się ono w trakcie roku - przypomina zawodowiec w spółce doradczej KPMG Andrzej Marczak.100 mln zł na poszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego minister środowiska obiecał, że od mieszkańców pospólstwo położonych na terenie Parku Narodowego nie będą pobierane opłaty za wstęp do ... Polskim firmom już od nad roku doskwiera kredytowa susza. pasztet nie dotyczy wręcz przeciwnie nas - w USA banki również skąpią przedsiębiorcom pieniędzy. I to się nie zmieni co najmniej do połowy 2010 r. - ostrzega New York Times O o tyle o ile 30 proc. obniżone mogą zostać wydatki za energię elektryczną dla rodzin, które dostają zasiłki stałe lub okresowe - wynika z przyjętych we wtorek przed stopień założeń do aktów prawnych dot. najuboższych odbiorców energii.

chyba że nowelizacja ustawy o VAT wejdzie w istnienie w kształcie proponowanym przez ministerium finansów, usługi szkół języków obcych, które dzień dzisiejszy są zwolnione z VAT, zostaną opodatkowane podstawową 22-proc. stawką - uważają eksperci prawa podatkowego.

\\\"\\\" Jedna prawdziwa, druga z wosku - w berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, niemiecka supermodelka Heidi Klum odsłoniła swoją podobiznę. Urszula Bach, Iwona Lepionka. Supraśl

To koszty, które BP już poniosła, m.in. wypłacając odszkodowania. Zła wiadomość dla koncernu i jego akcjonariuszy jest taka, że liczba przez cały czas rośnie Spółka PKP obciążenie jest przewoźnikiem po stronie polskiej i realizuje przewozy elementów rakiet Patriot na rozkaz U.S. Forces tudzież DB Schenker Rail Deutschland A.G. Pierwszy droga wolna ... Od 8 marca mieszkaniec Rosji, który odda na badziewie co najmniej 10-letnie auto, dostanie od państwa 50 tys. rubli na zakup nowego wozu rodzimej produkcji.Jak sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy na wycieczkę jest bezpieczny? Co dokonać w przypadku opóźnienia samolotu i co zabrać na jego pokład? Dlaczego warto posiadać ... Zaprezentowanie sytuacji ekonomicznej i omówienie perspektyw wzrostu gospodarczego krajowy to główny cel rozmów wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej ze studentami kierunków ekonomicznych z Aston Business School, którzy przyjechali do nasz w ramach wymiany międzyuczelnianej. Spotkanie odbyło się 24 marca br. w Ministerstwie Gospodarki. Bezpieczeństwo na polskich drogach poprawia się, ale bez ustanku jesteśmy w tyle za innymi państwami UE - ocenia Bank Światowy. I szacuje, że na wypadkach drogowych tracimy minimum 10 mld dol. rocznie.

Polacy słuchają coraz więcej książek


W zeszłym roku Polacy wydali na zakupy audiobooków w przybliżeniu 20 mln zł. A alternatywa mają raz za razem szerszy - co miesiąc przybywa 25 nowych tytułów do słuchania - szacuje spółka Net Press Digital

20 lat temu inflacja w Polsce osięgnęła rekordowy poziom 1395 proc.


20 lat temu inflacja w Polsce osięgnęła rekordowy stan 1395 proc. Udało się ją zredukować m.in. z racji rygorystycznemu stosowaniu tzw. popiwku. Najwyższa w historii inflacja miała położenie w lipcu 1944 r. na Węgrzech, gdzie co 15,6 godziny ceny rosły o 100 proc.

Archiwa


...

Energetycy potem negocjują z kopalniami


Grupy energetycznych nie zakontraktowały jeszcze dostaw węgla kamiennego na przyszły rok – informuje „Rzeczpospolita” i dodaje, że producenci energii będą chcieli wynegocjować obniżki cen w trakcie gdy kopalnie zapowiadają, że chcą nie oddać ceny na dotychczasowym poziomie.

MSZ: Bułgaria rozważa swój udział w projektach energetycznych


minister spraw zagranicznych Bułgarii Rumiana Żelewa powiedziała w poniedziałek, że jej brzeżek rozważa obecnie osobisty udział w dużych transgranicznych projektach energetycznych.