Prezydent przesłał kondolencje Łukaszence


Prezydent Lech Kaczyński przesłał dzień dzisiejszy depeszę kondolencyjną prezydentowi Białorusi Aleksandrowi Łukaszence w związku z katastrofą Su-27 na przestrzeni pokazów Air Show w Radomiu. Zginęli dwaj białoruscy piloci.

- Prezydent w obecnym potworku konstytucyjnym ma krzepki mandat wyborczy i instrumentarium do bezkarnego przeszkadzania rządowi. należy to zmienić – uważa Sławomir Nowak. Zdaniem posła PO głową państwa ma obowiązek być autorytet, a najlepiej – Władysław Bartoszewski. Prezydent Lech Kaczyński proponuje, aby 1 marca był świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prezydent skierował do Sejmu algorytm ustawy w tej sprawie - poinformowała prezydencka kancelaria na swej stronie internetowej. - To szokujące decyzja – powiedział w TVN 24 Adam Glapiński. Doradca ekonomiczny prezydenta skomentował w ten sposób oświadczenie ministra finansów, który ogłosił, że deficyt budżetowy wyniesie 52 miliardy złotych.na przestrzeni exposé w 2007 roku premier Donald Tusk zapewniał: "Rząd będzie gonić rozwiązań zabezpieczających transakcje gospodarcze lokalny w kwestiach energetycznych". Jak w czasie tych dwóch latach sprawowania władzy biuro Tuska radził sobie z energetyką? zbadanie w postaci ukraińskiego kryzysu gazowego z początku 2009 roku pokazał, że nie do końca dobrze. Tysiące fanów z całej własny odliczają godziny do wieczornego show królowej popu - Madonny. O godzinie 17.30 wpuszczono ich na płytę lotniska Bemowo, dokąd wieczór wystąpi piosenkarka. Dwustu szczęśliwców pod sceną znalazło się chociaż już wcześniej. Wybrańcy po 16 wzięli frakcja w próbie dźwiękowej gwiazdy, w trakcie której od Madonny usłyszeli: "Kocham was". premier Donald Tusk powrócił w niedzielę wcześnie rano po godz. 1. ze Smoleńska, gdzie przebywał na miejscu katastrofy, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński.

metropolita wołokołamski Hilarion nie przyjedzie dziś do Polski, z powodu kłopotów komunikacyjnych nie dotarł na aerodrom w Moskwie - poinformowała konferencja Episkopatu Polski.

Po ponad pięciu godzinach ratownicy zdołali odłączyć przysypanego odłamkami skał górnika z katowickiej kopalni "Wieczorek". Do wypadku doszło 630 metrów pod ziemią. O nieuleganie pokusie prowadzenia politycznej gry żałobą i niewykorzystywanie smoleńskiej tragedii do realizacji celów politycznych zaapelowały w liście otwartym do polityków i dziennikarzy rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Prokuratura okręgowa w Warszawie postawiła dwóm osobom zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w sąsiedztwie przekazywaniu Kościołowi gruntów przez komisję Państwo-Kościół. wyrzut dotyczy poświadczenia nieprawdy. Urzędnicy z Lublina żądają potwierdzenia, że dzieci z zespołem Downa są nieuleczalnie chore. Specjalna komisja wydaje takie orzeczenia na to samo raz na trzy lata. W poniedziałek każdy będzie proszek wybór zwietrzyć się jak prawdziwy wysłannik lub senator. Z okazji święta Konstytucji 3 Maja parlament otwiera swoje drzwi dla zwiedzających.poprzednio rozpoczynającymi się w poniedziałek w kilku województwach feriami zimowymi, policja zapowiada wzmożone kontrole autokarów i samochodów osobowych, którymi będą podróżować dzieci. Funkcjonariusze sprawdzą sposób przewożenia dzieci, trzeźwość kierowców i ich uprawnienia. Będą też zwracać uwagę na prędkość jazdy. Krakowska prokuratura wydała list gończy za Szwedem Andersem Hoegstroemem, podejrzanym o zlecenie kradzieży napisu "Arbeit macht frei" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Nowe gwiazdy, nowe choreografie, nowe muzyczne aranżacje i nowe studio. To wsio czeka nas w najnowszej edycji popularnego show "Taniec z Gwiazdami". pierwszy odcinek XI edycji "Tańca z Gwiazdami" już w niedzielę o godz. 20.00 na antenie TVN.

Kierowca, jaki wjechał w pieszych był na gazie


nad dwa promile alkoholu w organizmie puder w chwili zatrzymania kierowca, kto w Sosnowcu wjechał w grupę osób przechodzących przez przejście dla pieszych. Udało się go przyłapać w Dąbrowie Górniczej, po trzech godzinach poszukiwań. 33-latek uciekł z miejsca wypadku, w którym ranne zostały cztery osoby.

Farfał odwołuje się od decyzji o nowym zarządzie TVP


Piotr Farfał złożył unieważnienie od decyzji Krajowego Rejestru Sądowego, kto zanim tygodniem wykreślił go jako p.o. prezesa TVP, a wpisał nieznany zarząd, na którego czele stoi Bogusław Szwedo.

MON: limity paliw dla lotnictwa zwiększono w styczniu


wyrok o zwiększeniu limitów paliwa dla Sił Powietrznych na 2010 rok zapadła na początku roku - informuje MON, odnosząc się do medialnych publikacji.

chmura pyłu zostanie nad nami na dłużej


obłok pyłu, która przykryła Europę po wybuchu wulkanu na Islandii mija Polskę, ale niezwykle powoli. wedle prognoz, czoło chmury jest już na południowo-wschodnim krańcu nasz i w dalszym ciągu zmierza w kierunku Węgier, Ukrainy i Rumunii. Z powodu niezbyt silnego wiatru duża akt pyłu, który jest nad Polską, być może zostawać z nami dłużej. zakres wiatru się zaś nie zmienia, co oznacza, że pył znad Islandii nadal będzie do nas napływać.

B. więzień: trzymali mnie w wannie z lodem


Adwokaci ofiar nazistów chcą, by poręczeniem na poczet przyszłych odszkodowań były niemieckie nieruchomości - pisze "Polska".