Małe silniki na odwrót z Polski?!


W fabryce w Bielsku-Białej Fiat chce robić wszystkie silniki do swoich samochodów średnio i małolitrażowych - takie plany koncernu ujawniła w środę "La Repubblica". Oznacza to, że Fiat zamierza podnieść rangę polskiego zakładu.

W dniach 14-15 sierpnia w okolicach Ostródy rozegrano II rundę Pucharu nasz OFF-ROAD PL 2009. czyn na drodze nr 1 koło Torunia i nr 10 koło Bydgoszczy jest zablokowany z powodu wypadków, do których doszło we wtorek rano; dwójka osoby zginęły na miejscu - poinformowała straż pożarna. Policjanci zatrzymali kierującego BMW, jaki w niesłychanie krótkim czasie zarobił 21 punktów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.Carl-Peter Forster, wiceprezes General Motors i boss Opla zrezygnował z pracy. W ministerstwie infrastruktury powstaje nowy rządowy audycja budowy dróg na lata 2010 - 2015 - powiedział w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. To już szóstka lat, od jak na żadnej liście startowej nie pojawia się nazwisko Janusza Kuliga - jednego z najlepszych polskich kierowców w historii.

No i stało się coś niespodziewanego: volkswagen golf, od dawna całościowy przywódca statystyk sprzedaży samochodów osobowych w Europie, został zdetronizowany! I to za pośrednictwem bryka z podwójnym "f" w nazwie: forda fiestę...

Więcej wyścigów, więcej kierowców, interdykt tankowania w trakcie zawodów - to niektóre z nowości, jakie czekają kibiców Formuły 1 w nowym sezonie, kto rozpocznie się 14 marca w Bahrajnie. Przez ostatnie dwa lata wydawało się, że czasy inwestowania w instalacje LPG odchodzą do lamusa. W 2008 roku było już jakby pewne, że przelicznik podatku akcyzowego na to paliwo z 695 zł/1000 kg podniesiona zostanie do poziomu 1100 zł/1000 kg.

Krajowy architektura Informacyjny Policji (KSIP), ogromna baza danych o kradzieżach i osobach poszukiwanych, nadaje się do wymiany. Przed Sądem Rejonowym w Gdyni rozpoczął się w piątek proces 20-letniego Sebastiana B., oskarżonego o spowodowanie po pijanemu w sierpniu 2009 r. wypadku, w którym zginęło trzech braci, w wieku 19, 15 i 9 lat. Unijny komisarz ds. przemysłu Guenter Verheugen ostrzegł w poniedziałek państwa, w których są fabryki Opla, przed licytowaniem się na propozycje subwencji dla właściciela, spółki General Motors, w zamian za utrzymanie zakładów i zatrudnienia.Producenci luksusowych samochodów zrobią wszystko, by wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów na chińskim, bliskowschodnim, czy rosyjskim rynku. pomimo pozorom trunek i nadmierna szybkość nie są wcale głównymi przyczynami wypadków w Polsce. O tropikalnych temperaturach możemy już zapomnieć, Polską zaczęła władać zimna aura.

Jutro zginie 3 tys. osób!


O pamięć o ofiarach wypadków drogowych, posłuszeństwo przepisów drogowych oraz rozważną jazdę zaapelował w czwartek własny duszpasterz kierowców ks. Marian Midura.

Astry z... Kaliningradu


General Motors, do którego wciąż jeszcze wypada Opel, rozpoczął w Kaliningradzie zestaw astry IV.

Nie puder szans na doświadczenie


Kilka złotych za wydanie legitymacji studenckiej, kilkadziesiąt za przepisanie przedmiotu, kilkaset za obowiązkowe obozy szkoleniowe czy kilka tysięcy za rozciągłość studiów - to na to samo niektóre koszty, które dotykają ponad 800 tys. studentów bezpłatnych studiów dziennych na państwowych uczelniach. - Darmowe uczelnia to beletrystyka - protestują studenci

auto spadło z promu


W Czernichowie (Małopolska), w miejscu przeprawy promowej przez Wisłę, do wody wpadł pojazd osobowy.

Hyundai i10 na bieg


acz największą premierą Hyundaia na salonie we Frankfurcie będzie nowy SUV o nazwie ix35, to acz na stoisku koreańskiej firmy nie braknie innych nowości.