Putin i Clinton rozmawiali o współpracy gospodarczej


premier Rosji Władimir Putin oświadczył w piątek, że rosyjskie firmy powinny otrzymać wyraźny sygnał, że są mile widziane na rynku USA. Zwrócił też uwagę, iż obroty handlowe między obu krajami w 2009 roku spadły o powyżej połowę - z 36 do 16 mld dolarów.

W obecnym obrocie gospodarczym udzielaniem pożyczek nie zajmują się jeno wyspecjalizowane podmioty, jakimi są przykładowo banki, ale również "zwykli" przedsiębiorcy. obok głównej działalności gospodarczej, decydują się oni niekiedy na udzielanie pożyczek innym uczestnikom obrotu gospodarczego. Powstaje w następstwie tego badanie w jaki droga trzeba obciążyć podatkiem odsetki od takich pożyczek na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług? dół bezrobocia w strefie euro wyniosła w lipcu 2009, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 9,5 proc., wobec 9,4 proc. w czerwcu - poinformował we wtorek w komunikacie Eurostat, agencja statystyczna Unii Europejskiej. zagadnienia energetyczna, dotycząca m.in. gazu ziemnego oraz emisji CO2 - to myśl rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z komisarzem UE ds. energii, Guenterem Oettingerem.pracownik ma obowiązek uzgadniać z pracodawcą zasady, na jakich będzie podnosił swoje kwalifikacje. jeżeli przepisy będą narzucały pracodawcom ponoszenie dodatkowych kosztów na kursy czy uczelnia pracowników, nie będą się na to uświadamiać - uważa PKPP Lewiatan. Wydarzenia ostatnich dni silnie nadszarpnęły zaufanie inwestorów. Po dwóch dniach dużej nerwowości na rynkach, które zafundowały graczom agencje ratingowe wystawiając cenzurki Grecji i Hiszpanii, kazus na rynkach się unormowała. lecz na jak długo? Telefonia dialog w czwartym kwartale 2009 roku miała 2,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,26 mln zł straty w analogicznym okresie 2008 roku - podał w raporcie za IV trymestr KGHM, jaki jest właścicielem Dialogu.

Greckie banki chcą więcej pomocy od państwa. Zwróciły się one do rządu o przyznanie pieniędzy, które zostały państwu z pakietu wsparcia gospodarki z 2008 roku. grecki kategoria ma w zanadrzu 17 mld euro. W październiku 2008 roku grecki kategoria objął stuprocentowymi gwarancjami depozyty swoich banków, m.in. bank EFG Eurobank Ergasias - firmy-matki Polbanku.

Nasza giełda urosła na potęgę. A chociaż na regionalną potęgę. Na koniec listopada kapitalizacja spółek krajowych notowanych na GPW była najwyższa wśród giełd Europy Środkowo-Wschodniej a południowo-wschodniej i wyniosła 102,6 mld euro - podała GPW w komunikacie, powołując się na dane Federacji Europejskich Giełd Papierów Wartościowych. Poprawiły się nastroje wśród amerykańskich inwestorów indywidualnych - wynika z cotygodniowego badania Amerykańskiego Zrzeszenia Inwestorów Indywidualnych, przedstawionego w czwartek na stronie internetowej.

Trwają prace nad nowym systemem wystawiania zwolnień lekarskich. Lekarze, po wprowadzeniu nowych rozwiązań dzięki wytwórnia Ubezpieczeń Społecznych, będą mogli wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie za pośrednictwem Internet. - Każdego miesiąca nad 10 tys. firm nie płaci w terminie swoim kontrahentom – mówi "Rzeczpospolitej" Tomasz Starzyk z wywiadowni gospodarczej Dun & Bradstreet. tarapaty ze ściągalnością zobowiązań finansowych sprawiają zaś, że jedna druga małych polskich firm jest w złej lub nadzwyczaj złej kondycji finansowej. W I kwartale liczba upadłości wzrosła rok do roku o ponad jedną trzecią - wynika z raportu D&B. 42 miliony 877 tysięcy 958 złotych - tak duża liczba pieniędzy zebrała Wielka kapela Świątecznej Pomocy podczas styczniowego, 18. Finału. To kolejny rekord.Związek zawodowy włoskich metalowców Fiom odrzucił w poniedziałek porozumienie z dyrekcją Fiata w sprawie przeniesienia z polski do fabryki pod Neapolem produkcji nowej pandy. Pozostałe związki zawodowe umowę akceptują. W ciągu dwóch lat istnienia NewConnect na ten rynek weszło w pewnej mierze 100 firm. Kapitalizacja tego rynku wynosi w przybliżeniu 1,9 mld zł. Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 25 sierpnia obniżyli cenę docelową dla akcji Hydrobudowy Polskiej do 5,20 zł z 6,14 zł, ale podtrzymali rekomendację "trzymaj".

Politycy nie wskoczą na billboardy


poprzednio kampanią wyborczą politycy wysłali do stacji telewizyjnych i firm zajmujących się reklamą zewnętrzną sondujące zapytania co do wolnych miejsc i terminów. Firmy nie mają dla nich dobrych wieści, donosi "Puls Biznesu".

Centrozap przydzielił warranty subskrypcyjne za 7,85 mln zl


Holding inwestycyjno-handlowy Centrozap przydzielił 7,85 mln warrantów subskrypcyjnych spółce GEM Global Yield Fund Limited, wynika z piątkowego komunikatu spółki. Warranty będą uprawniały do objęcia 7,85 mln akcji serii T spółki w cenie 1 zł za walor.

3 marca pozostały przetarg na sprzedaż majątku ZNTK Łapy


3 marca odbędzie się drugi aukcja na sprzedaż majątku będących w upadłości likwidacyjnej Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego w Łapach - poinformowała syndyk masy upadłościowej firmy Alina Sobolewska.

Zwiększyła się wolumen osób oczekujących zahamowania inflacji


Listopadowe badania oczekiwań inflacyjnych Ipsos pokazują, iż w porównaniu do października zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - podał Ipsos w komunikacie.

Pogłębienie wczorajszych spadków


W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy całkiem mozolnie nie mogli podjąć decyzję się czy wspólna środek płatniczy jest już na tak duża liczba tania by zacząć do zakupów, czy zaczekać na kontynuację wczorajszego ruchu spadkowego.