USA: targowisko zamarł, inwestorzy na urlopach


Po piątkowej całkiem ciekawej sesji rynek w kolejnym tygodniu sierpnia w zasadzie zamarł. niestałość otwarcie się zmniejszyła, a liczba handlu na NYSE z niskiego spadł na niesłychanie niski.

Już wszyscy odbiorcy w woj. śląskim mają energię elektryczną - podało w niedzielę wieczorem Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK). Późnym popołudniem energetykom udało się uporać ze wszystkimi awariami, które dotknęły północną z Bogiem regionu. opresja z energią elektryczną zaczęły się tam powyżej dwa tygodnie temu. błysk słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na postać skóry i całego organizmu. pomijając korzystnego wpływu wywiera wprawdzie i efekty niepożądane. kapitał Ubezpieczeń Społecznych (FUS) jeszcze w tym roku będzie mógł zaciągnąć z budżetu pożyczkę do 5,5 mld zł. Umożliwi to uchwalona w czwartek przez niższa izba parlamentu nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.Prognozy naszych meteorologów nie sięgają oprócz dzisiejszą noc - powiedział PAP w czwartek reprezentant Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Dodał, że niej jest wykluczone finał centralnej części przestrzeni powietrznej Polski. Bezrobocie w górę PKN Orlen obniża od soboty, 31 października, hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm plus o 27 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

grupa pracowników PGE Elektrowni Bełchatów domaga się odwołania z pełnionych funkcji członka zarządu, dyrektora ds. pracowniczy i administracji - Wojciecha Marszałka, jaki w 2007 r. został na to stanowisko wybrany właśnie za pośrednictwem załogę – poinformował „Dziennik Łódzki”.

Wynik rozczarował analityków, którzy szacowali, że ING pula Śląski zarobi 154 mln zł. W ubiegłym roku w tym samym okresie pula puder 129 mln zł straty. Analitycy ING twierdzą, że w związku ze zmianami w RPP gra polityczna monetarna w Polsce będzie w 2010 roku niepewna Rosyjski fundusz Digital Sky Technologies został właścicielem ICQ - jednego z największych komunikatorów na świecie. To kolejna zachodnia marka internetowa, która znalazła w Rosji drugie życie

jeszcze w tym miesiącu Rosjanie przejmą ukraiński koncern metalurgiczny Związku Przemysłowego Donbasu (ISD), a pospołu z nim pośrodku innymi Hutę Częstochowa - pisze "Rzeczpospolita". negocjacje są utajnione, a układ zostanie podpisana po styczniowych wyborach prezydenckich na Ukrainie. Lawina problemów na autostradzie A1. Stanęła budowa odcinka do Czech, a pod znakiem zapytania jest też konstrukcja A1 ze Śląska do Łodzi. Od końca 2009 r. do marca 2010 r. ceny paliw na stacjach wzrosły zwykle o 5,5 proc. W tym samy czasie ceny surowca potrzebnego do ich wytworzenia wzrosły 11 proc. - poinformowała w Sejmie podsekretarz gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.milicja ma informować urzędy skarbowe o zatrzymaniu służbowych aut, które poprzedni używane z wykorzystaniem pracowników firm do celów prywatnych - wynika z założeń do projektu nowelizacji ustaw: o podatkach dochodowych tudzież o VAT. W październiku po raz pierwszy od 13 miesięcy ilość wyprodukowanych w Polsce samochodów osobowych wzrosła w skali roku. postęp wyniósł 16,9 proc. rok do roku. - To po największej części efekt zwiększonego popytu w Europie Zachodniej - komentuje Wojciech Drzewiecki, dyrektor instytutu Samar. # dochodzi dana o planach zwolnień w PZU #

Kraft przeprasza za Cadbury i obiecuje nie zwalniać się przy użyciu dwa lata


Kraft przeprosił parlamentarzystów za zamknięcie części fabryk w Wielkiej Brytanii i obiecał, że w ciągu najbliższych dwóch lat nie będzie ciął etatów - podaje Guardian

UE krytykuje Chiny za wycofywanie się z otwarcia rynków


pokój Handlowa Unii Europejskiej w Chinach skrytykowała w środę stronę chińską, zarzucając jej stopniowe wycofywanie się z reform, mających prowadzić do otwarcia miejscowych rynków dla zagranicznego biznesu.

KNF ma ratyfikować prospekt Tauronu w przyszłym tygodniu


komitet Nadzoru Finansowego powinna podpisać prospekt emisyjny Tauronu pod dosyć tego przyszłego tygodnia, roadshow zacznie się 3-4 czerwca - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad.

MG wyraziło zgodę na uruchomienie zapasów gazu


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

PB: Orbis Travel pójdzie pod młotek


zespół Orbis chce donieść swoją spółkę zależną Orbis Travel, obsługującą biura podróży. Potencjalnymi inwestorami są polski Rainbow Tours i Novaturas.