mroczny żniwiarz polskiego turysty. Spadł z wodospadu


Chciał lecz ujrzeć kaskada z góry, ale poślizgnął się i spadł w 50-metrową przepaść. podług norweskiej policji 21-letni Polak zmarł na miejscu.

Amerykańskie samoloty wojskowe drugi raz będą ewakuować na okręg USA ofiary trzęsienia ziemi na Haiti. Loty zostaną wznowione w ciągu najbliższych godzin - zapowiedział ambasador Białego Domu Tommy Vietor. Generał Stanley McChrystal, najwyższy rangą dowódca amerykański w Afganistanie, przeprosił za artykuł, w którym on i jego podwładni wyraźnie pokpiwali sobie z najważniejszych cywilnych urzędników, w tym z wiceprezydenta. porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie wystąpi z apelem do najwyższych władz, by w nadzwyczajnym trybie prawnym doprowadzono do degradacji gen. Wojciecha Jaruzelskiego, informuje "Nasz Dziennik".Hiszpański sąd zdecydował we wtorek, że ze względu na zbyt fryc wiek uwolni jednego z dwóch somalijskich piratów, pojmanych na początku października w związku z uprowadzeniem hiszpańskiego tuńczykowca na Oceanie Indyjskim. Prof. Andrzej Pelczar, wyróżniający matematyk, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1990-1993, zmarł nagle w Krakowie w wieku 73 lat - poinformowała krakowska uczelnia. Na Haiti 400 tys. osób, które przeżyły trzęsienie ziemi, zostanie tymczasowo przesiedlonych ze stolicy do obozów pomijając miastem - poinformował w czwartek dyrektor kancelarii prezydenta Rene Preval.

"Rzeczpospolita": Ani na sprawdzianie po podstawówce, ani na egzaminie gimnazjalnym, ani na maturze ma nie być już ulg dla dyslektyków - inicjacja takich zmian rozważa, resort edukacji. kronika przypomina, że w tym roku z ulg dla dyslektyków skorzystało ok. 100 tys. z 1,3 mln zdających.

"Puls Biznesu": Rzeczpospolita Polska ma jeden z najwyższych w Europie wskaźnik kradzieży w handlu detalicznym. Z Ukrainy napływają nowe informacje dotyczące liczby ofiar grypy. Na tę chorobę zmarło już 96 osób, w tym dziewięcioro dzieci, siedem kobiet w ciąży oraz sześciu lekarzy.

Szukasz do reszty sprawnego - jakkolwiek nie nowego - telewizora? Nie kupuj go w Polsce. Kup bilet do Rzymu, a możesz wrócić do polski co więcej z kilkoma odbiornikami. O godz. 12 w Bazylice Mariackiej w Krakowie rozpoczęła się msza żałobna w intencji gen. Bronisława Kwiatkowskiego. Dowódcę Operacyjnego Sił Zbrojnych żegnają m.in. wysocy rangą wojskowi, żołnierze Dowództwa Operacyjnego natomiast delegacje jednostek wojskowych. Federacja Rosyjska wyraziła w piątek zgodę, by prywatna kompania gruzińska Georgian Airways zorganizowała loty czarterowe z Tbilisi do Moskwy w związku z Paschą (Wielkanocą) - podała filia RIA Nowosti.Około miliarda złotych na rok płaci polski podatnik za wyjazdy zagraniczne i inne zbędne przywileje urzędników administracji publicznej. Kubański kategoria skrytykował m.in. ambasadora własny za "wtrącanie się w wewnętrzne sprawy kraju". Dyplomatom (w sumie pięciu ambasadorom) oberwało się za wizytę u rodziny uwięzionego od miesiąca opozycjonisty - Darsi Ferrera. W ciszy i przy zamkniętych drzwiach całokształt Espanyolu Barcelona wrócił do treningów po śmierci swojego kapitana Daniela Jarque. Piłkarze "Kanarków" po treningu schodzili ze spuszczonymi głowami i nie chcieli opowiadać o celach drużyny na nadciągający sezon.

Kubica ósmy. Hamilton poskromił Red Bulle


Do niedzielnego wyścigu o GP Kanady w Montrealu Robert Kubica ruszy z ósmego miejsca. Najszybszy w kwalifikacjach okazał się McLaren prowadzony za pośrednictwem Lewisa Hamiltona, jaki wyprzedził dwa Red Bulle: Sebastiana Vettela i lidera MŚ, logo Webbera.

H. Clinton ostrzega przedtem flirtem z Iranem - "to naprawdę zły pomysł"


Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton ostrzegła w piątek państwa Ameryki Łacińskiej przed wchodzeniem w za bardzo bliskie warunki z Iranem. Jak oceniła, takie relacje to "naprawdę zły pomysł".

Tysiac funtów za kędziorek włosów Króla


Kosmyk włosów Elvisa Presleya został sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii za nad tysiąc funtów. Sprzedawcą był cyrulik Homer Gill Gilleland, który za pośrednictwem powyżej 20 lat jeździł w trasę z królem rock and rolla.

oddźwięk Moskwy: Polacy, wybaczcie!


- Nie chcieliśmy, ale znów przysporzyliśmy wam bólu - tymi słowami do rodzin ofiar tragedii pod Smoleńskiem i do narodu polskiego zwrócił się sprawozdawca radiowy radia pogłos Moskwy Matwiej Ganapolski. - Wybaczcie, że kolejne nieszczęście przyniosła wam Rosja! - dodał.

40 mld na lokalny rozbudowa


alians Europejska wyda na rozszerzenie polskich regionów więcej niż w ubiegłym roku. ministerstwo Rozwoju Regionalnego planuje w 2010 roku zainwestować powyżej 40 mld zł na współfinansowanie unijnych programów w ramach Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013. Z tej kwoty komitet Europejska ma podarować 27 miliardów złotych.