niezwykły obiekt przelatuje za pośrednictwem uniwersum


Naukowcy zaobserwowali w zeszłym tygodniu, za pośrednictwem teleskopu Hubble'a, dziwny cel w przestrzeni kosmicznej. Jak na razie ustalili, nie jest to kometa. Nie wiedzą oni także jakiego pochodzenia jest tajemniczy obiekt znajdujący się w odległości 144 mln km od Ziemi – czytamy w serwisie wnd.com.

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw Jackowi Karnowskiemu. Prezydent Sopotu jest oskarżony o korupcję. podróżowanie siedziby TOPR, prezentacja ratownictwa z udziałem śmigłowca, ścianki wspinaczkowe, zabawy z detektorami lawinowymi i mnogość innych atrakcji przygotowali w piątek ratownicy górscy z okazji dnia otwartego Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W straszliwej panoramie dwumilionowego, zrujnowanego miasta tysiące ludzi spędziło noc na ulicach, w trakcie gdy z gruzów, w jakie zamieniła się połowa haitańskiej stolicy dochodziły jęki rannych, wołania o pomoc. Na ulicach słychać też było głośne modły dziękczynne tych, co ocaleli.W rankingu FIFA dzieli ich przepaść, ale z pierwszym gwizdkiem skóra i boisko dla obu będą takie same. W Nelspruit as świata - Włochy - gra z Nową Zelandią. I od piątej minuty przegrywają 0:1. 15-osobowy czeski sąd Konstytucyjny, który ma uradzić o losach Traktatu Lizbońskiego, rozpoczął już obrady. Nie jest natomiast pewne, że decyzja, na którą czeka cała związek Europejska, zapadnie już we wtorek. Od roku 2008 odnotowujemy kolosalny wzrost liczby urodzeń - pisze "Dziennik Polski".

USA unieważniły niektóre wizy od czasu przeprowadzonej w Boże Narodzenie (przez Nigeryjczyka) próby zamachu na pokładzie samolotu - poinformował we wtorek orędownik Departamentu Stanu Philip Crowley.

Jedna z największych gwiazd amerykańskiej biuro kadr i faworytka rywalizacji alpejek Lindsey Vonn przypadkiem nie wystartować na igrzyskach w Vancouver. Piękna narciarka cierpi z powodu stłuczenia goleni. fantastyczny dublet Red Bulla. Vettel w końcu przełamał złą passę i z ogromną przewagą wjechał na Pan szczebel podium. Za nim na mecie zameldował się druh z zespołu Mark Webber. W Malezji zawiedli faworyci - kierowcy Ferrari i McLarena nie wcześniej w drugiej połowie pierwszej dziesiątki.

utarczki kandydatów PO i PiS będzie potyczką ludzi, którzy nie lubią się od 20 lat - tak "Dziennik periodyk Prawna" zapowiada niedzielną debatę Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego. fermata Kielce przegrała na własnym boisku z Arką Gdynia 1:2 (1:1) w meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, ale zostali skarceni za nieskuteczność w ostatnich minutach meczu. Trzęsienie ziemi, które nawiedziło pod koniec lutego Chile lecz nieznacznie spowolni wzrost gospodarczy kraju. Jest nawet branża, która na kataklizmie tylko zyska.inicjatywa premiera Recepa Tayyipa Erdogana by dopuścić się w Niemczech tureckie gimnazja, nie spodobał się kanclerz Angeli Merkel. Zdaniem niemieckiej polityk, takie szkoły nie pomagają integracji - pisze "Passauer Neue Presse". Amerykańskie samoloty wojskowe drugi raz będą opuszczać na kraina USA ofiary trzęsienia ziemi na Haiti. Loty zostaną wznowione w ciągu najbliższych godzin - zapowiedział wyraziciel Białego Domu Tommy Vietor. Co bynajmniej 303 mld zł musi dopłacić budżet w latach 2011–2015 do świadczeń z ZUS. Najgorszy agenda przewiduje dopłatę w wysokości 417 mld zł, czyli 83 mld zł rocznie. Ta sytuacja, to skutek fali "młodych emerytów", którzy zaczęli brać świadczenia w ciągu ostatnich kilku lat - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

Pociąg utknął pod La Manche


Pociąg pasażerski Eurostar z Brukseli do Londynu utknął w tunelu pod Kanałem La Manche z powodu "problemów z trakcją" - poinformowała spółka Eurotunnel.

Julia Tymoszenko: liczy się każda godzina


Na Ukrainie ujawniono do chwili obecnej 14 osób zarażonych wirusem grypy A/H1N1 - oświadczyła w sobotę wieczorową porą premier Julia Tymoszenko w wystąpieniu telewizyjnym.

Bank żąda od oszusta 4,9 mld euro


Fałszerstwo, nieprawne postępowanie zaufania i niedozwolone wprowadzenie danych informatycznych - takie oto zarzuty stawia nim sądem w Paryżu swemu byłemu maklerowi pula Societe Generale. Od Jerome Kerviela, nazwanego "oszustem stulecia", pula żąda 4,9 mld euro dla wyrównania strat poniesionych z jego powodu.

7,8 stopni zatrzęsło Sumatrą Wyspa utonęła w ciemnościach


Potężne trzęsienie ziemi, o sile 7,8 stopni, nawiedziło indonezyjską Sumatrę. Jak dotąd absencja jednak jakichkolwiek doniesień o ofiarach. część wyspy pochłonęły ciemności spowodowane przerwaniem dostaw prądu. sprawa mogła wyglądać coraz gorzej, bo ogłoszono alarm o tsunami. Chwilę w dalszym ciągu lecz go odwołano.

dyszel prezesem już dziś?


Najprawdopodobniej już w czwartek Sejm zajmie się kwestią wyboru Marka Belki na nowego prezesa NBP. po pierwsze natomiast uwaga muszą postanowić czy poprzeć, czy olać bunt wobec tego głosowania złożony dzięki klub PiS. prezes PSL po raz dalszy potwierdził, że jego klub poprze wniosek Prawa i Sprawiedliwości.