Euro ponownie na dole 4 zł


Od miesiąca na to wszyscy czekali, ale zdarzyło się nie wcześniej w poniedziałek rano. Euro na rynku międzybankowym spadło przed 10.00 wcześnie rano niżej 4 złotych. potem jednak złoty się osłabił i przed 10.30 euro raz jeszcze kosztowało 4,003 zł. Od tego czasu złoty zaczął nieco słabnąć, choć o 15.35 ponownie zaatakował.

Wykres zmian cen pary EUR/USD, którego wersję dzienną przedstawiono powyżej, po raz dalszy utrzymał kierunek spadkowy po tym, jak przedtem wykonał silne odbitka osiągając okolice oporu na 1,3100. Spółka wola Info miała 3,30 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 1,33 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Pierwsza sesja nowego miesiąca zapowiada się podobnie, jak wyglądały ostatnie sierpniowe notowania - raczej nie wniesie masa nowego do obrazu warszawskiego rynku.Najubożsi polscy emeryci po marcowych podwyżkach dostają netto niespełna 617 zł. Przeciętna emerytura wypłacana za pośrednictwem ZUS to cokolwiek ponad 1600 zł brutto – trochę mniej niż połowa przeciętnego wynagrodzenia. Oznacza to, że na życie musi im wystarczyć 1400 zł. Ta statystyka dotyczy chociaż lecz wciąż emerytów, którym świadczenia wypłaca ZUS. Zgodnie z danymi zebranymi w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń, mediana miesięcznych zarobków dyrektora do spraw produkcji w przemyśle ciężkim wynosiła 10 800 PLN. prawie pięć manto mniejsza była płaca operatora maszyn i urządzeń produkcyjnych. - W warunkach trwającej żałoby narodowej nie wypada lecieć się z wyborem prezesa NBP. Bank funkcjonuje bez zakłóceń - powiedział w TOK FM pryncypał doradców premiera Michał Boni. Wielu ekspertów wskazuje jednak, że p.o. szefa NBP Piotr Wiesiołek, nie może świecić przykładem Radzie Polityki Pieniężnej.

Analitycy KBC Securities, w raporcie z 27 sierpnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji Cersanitu do 13,5 zł, jednocześnie podtrzymali wcześniejszą rekomendację "sprzedaj" dla akcji spółki.

nic bardziej błędnego w wyjątkowych wypadkach fiskus wezwie nas do siebie? wzorzec nowelizacji ordynacji podatkowej, który trafił do Sejmu z komisji Przyjazne Państwo, przewiduje m.in. wprowadzenie zasady składania wyjaśnień dzięki podatników na piśmie, w zamian osobistej wizyty w urzędzie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Rosną europejskie indeksy poprzednio popołudniową publikacją danych z amerykańskiego rynku pracy. Na otwarciu tej sesji niemniej jednak było słabo i część wskaźników zniżkowała - podają maklerzy.

resort Skarbu Państwa chce zakończyć sprzedaż 50% akcji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin PAK i po 85% kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin do końca tego roku, zapowiedział wiceminister skarbu Jan Bury. Informacje z prasy? Relaks przy gazecie? Francuzi mogą zapomnieć. Nad Sekwaną pozostały dzień trwa strajk pracowników dystrybucji prasy. W kioskach brakuje najpopularniejszych ogólnokrajowych dzienników. Pozytywna dykcja wyjścia podstawowych amerykańskich indeksów na zieloną stronę rynku w samej końcówce wczorajszych notowań korzystnie nastroiła giełdowych graczy w Warszawie. Indeksy rozpoczęły wtorkową sesję do góry poziomów zanotowanych w poniedziałek.Pod względem zamożności w tym roku dogonimy Estonię i Węgry - pisze "Rzeczpospolita". Wynika tak z najświeższych prognoz Komisji Europejskiej dotyczących PKB z uwzględnieniem parytetu siły nabywczej. Dostawy ropy rurociągiem "Przyjaźń" do własny odbywają się bez zakłóceń - zapewnia TVN CNBC Biznes pryncypał Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych. dodatkowo białoruska interes naftowa zdementowała wcześniejsze doniesienia o przerwaniu dostaw rosyjskiego surowca. Opublikowane wczoraj wieczorową porą wyniki finansowe spółki Apple śmiałość zaskoczyły inwestorów i to pozytywnie. firma zanotowała wzrost zysku o 47 proc. i tymczasem giełdy nie mogły już zareagować na tę wiadomość, to poprawę nastrojów zapewne na głównej parze walutowej.

Eko-hipoteki nie dla każdego


Ekologiczne kredyty hipoteczne przygotowały Bank BPH i pula Ochrony Środowiska. podaż tego drugiego jest mniej dostępna (bank stawia trudniejsze warunki), ale zarazem daje rzeczywiste korzyści cenowe.

Jeden z najcenniejszych znaczków pocztowych na aukcji


W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z najbardziej poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w.

Błąd włoskiego banku


Kilka tysięcy osób, korzystających z usług włoskiego banku pocztowego, spotkała przykra niespodzianka. Z powodu uszkodzenia systemu komputerowego, wszystkie wykonywane operacje pomnożone zostały przy użyciu sto. Gdy ktoś wypłacił z bankomatu 250 euro, z jego konta aczkolwiek znikało automatycznie 25 tysięcy.

desperacki dwadzieścia cztery godziny dla złotego


O siedem groszy podrożały we wtorek i euro, i dolar. To jeden z większych dziennych spadków wartości złotego, przede wszystkim w stosunku do amerykańskiej waluty. całość za sprawą kłopotów finansowych Grecji, które coraz to z większym natężeniem odstraszają inwestorów od strefy euro, a coraz z większym natężeniem od rynków wschodzących - w tym Polski.

Kredyty - sformułowanie pieniędzy


Osoby, którym zbyt długo naliczano tak zwane polisa pomostowe w kredytach hipotecznych, mogą żądać zwrotu pieniędzy - pisze "Rzeczpospolita". Aby je odzyskać, konieczne jest jakkolwiek złożenie specjalnego wniosku.