Gorillaz zabiorą na plaże w marcu


Gorillaz kończy prace nad nową płytą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, krążek "Plastic Beach" trafi do rąk fanów w marcu.

W 80-te urodziny artystycznego ojca filmowego postmodernizmu, współtwórcy francuskiej Nowej Fali, Jean-Luka Godarda, na festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu zostanie pokazanych powyżej 100 filmów jego autorstwa. Etiuda c-moll op. 10 nr 12, alias tzw. Etiuda Rewolucyjna Fryderyka Chopina, to utwór, którego interpretacją zajmą się twórcy muzyki elektronicznej. W piątek w warszawskiej Galerii Zachęta odbędą się zupa prezentacje artystów i koncert grupy kr39. Na początku grudnia na dwa koncerty do Zabrza przyjeżdża niemiecka grupa Scorpions. Na kilkanaście dni zanim tymi występami rozmawialiśmy z gitarzystą Rudolfem Schenkerem.Do 17 maja można jeszcze przysyłać filmy na 3. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne lato - Radom 2010". Pierwsza jest jedną z w najwyższym stopniu wszechstronnych aktorek współczesnego kina, druga – najgorętszym nazwiskiem sezonu. Obie spotkają się na planie "The Backwoods" w reżyserii Barta Freundlicha. W ukazującej się w Polsce książce Elke Ahlswede "Tata@home" poznajemy historię małżeństwa, które przeniosło się z fryc do USA. Kathi odnosi ogromne sukcesy: błyskawiczna kariera w świecie korporacji, luksusowe samochody służbowe, elegancka willa na przedmieściach. Do tego ma dwójka dzieci i męża na urlopie tacierzyńskim.

O interwecję w sprawie zabytkowej elektrociepłowni EC1 w Łodzi, w której Fundacja Sztuki Świata miała stworzyć siedlisko sztuki, poprosił premiera Donalda Tuska amerykański reżyser David Lynch - jeden z jej założycieli.

bożyszcze festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2009 - Flying Lotus zdradził, że pracuje nad nową płytą. dziś (30 października) do sklepów trafia nieznany klaser Budki Suflera, "Zawsze czegoś brak". Weterani polskiego rocka znowu współpracowali ze znanym tekściarzem Andrzejem Mogielnickim.

Prowadzący program - Marcin Prokop i Szymon Hołownia podczas trwania programu ogłosili werdykt głosowania sms-owego: dziewiczy program półfinałowy wygrał duet gimnastyczek: Jadzia Peszko i Dominika Drewniak, które automatycznie awansowały do wielkiego finału. Na miejscu drugim uplasował się Kaczorex, a na trzecim - Mateusz Dembek. Zobaczcie - jak procentowo rozkładały się głosy telewidzów. Jennifer Morrison przyjęła rolę w wystawianej na Broadwayu sztuce "The Miracle Worker", wykluczając możliwość powrotu do obsady serialu "Dr House". Można już posłuchać oficjalnej zapowiedzi nowego mixtape z cyklu "Rap Duma".wokalista Tom Meighan z zespołu Kasabian obwinia Internet o unicestwienie "mitu gwiazdy rocka". 16-letnia wokalistka i aktorka Taylor Momsen nie będzie prawidłowo napomykać festiwalu Bamboozle, jaki odbył się w New Jersey na początku maja. "Autor widmo", najnowszy film Romana Polańskiego, przyciągnął do polskich kin w dziewiczy weekend projekcji niby tylu widzów, ilu zgromadził w tym samym czasie doceniony trzema Oscarami "Pianista" - obliczył hurtownik politycznego thrillera.

celuloid wspinaczkowy jest jak porno


niedawno zakończyły się zdjęcia do "Deklaracji nieśmiertelności", kolejnego filmu dokumentalnego Marcina Koszałki, autora obrazów takich, jak "Takiego pięknego syna urodziłam", "Śmierć z ludzką twarzą" czy "Istnienie". W rozmowie z INTERIA.PL reżyser opowiada o wyzwaniach, przedtem którymi stanął w trakcie realizacji filmu.

Wzloty i upadki Amy


towarzysz kontrowersyjnej brytyjskiej piosenkarki Amy Winehouse zamierza stworzyć spektakl bazujący na życiu gwiazdy. "Amy Winehouse: The Musical" być prawdopodobnie już wkrótce zagości na scenach teatrów.

Enthroned poprzednio premierą


Blackmetalowa drużyna Enthroned z Belgii wyda na początku 2010 roku ósmy album filatelistyczny "Pentagrammation".

OLIS: Ania Dąbrowska później na szczycie


album filatelistyczny Ani Dąbrowskiej "Ania Movie" w dalszym ciągu utrzymuje się na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych płyt w Polsce. W czołówce aktualnego zestawienia OLIS znalazły się również takie wydawnictwa, jak m.in. "Pop" projektu Czesław Śpiewa i "Starsi panowie" Maleńczuka i Kukiza.

Zobacz popis The Dead Weather


Z okazji zbliżającej się premiery albumu "Sea of Cowards", zespół The Dead Weather zagrał w Nashville koncert, podczas którego wykonał materiał w całości.