skrzenie laserem w kabinę pilota wykroczeniem


W Wielkiej Brytanii wszedł w egzystencja wierny zakaz kierowania w stronę lecącego samolotu wiązki światła z w ogóle dostępnych w sprzedaży urządzeń laserowych.

Aż 44 proc. Amerykanów chce legalizacji marihuany - wynika z sondażu Instytutu Gallupa. jeszcze w 2000 roku poparcie dla takiego pomysłu wyrażało tylko 31 proc. pytanych. wyrób w polskim przemyśle w lipcu spadła o 4,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem przedtem rokiem - podał decydujący biuro Statystyczny. To dane słabsze niż oczekiwali analitycy, którzy prognozowali obniżenie produkcji o 3,2 proc. Wyrażając wyrazy współczucia powodzianom w krajach Europy Środkowej, PE wezwał w przyjętej w czwartek rezolucji do niezwłocznego uruchomienia Funduszu Solidarności UE, aby wspomóc dotkniętym obszarom. przyjmując rezolucję w sprawie powodzi w krajach Europy Środkowej, przede wszystkim w Polsce, Republice Czeskiej, na Słowacji i na Węgrzech, Parlament Europejski "oddał hołd pamięci ofiar" a złożył kondolencje ich rodzinom.dawny zatrudniony Totalizatora Sportowego Grzegorz Maj zeznał dziś przedtem hazardową komisją śledczą, że nie był autorem projektu nowelizacji ustawy o grach, kto w 2006 r. został przekazany wiceministrowi finansów w rządzie PiS Marianowi Banasiowi. Utratą aż 1/6 wszystkich żołnierzy okupiły do tej pory wojnę w Afganistanie brytyjskie jednostki specjalne. W trwającej od lat wojnie to właśnie komandosi biorą na siebie znój walk z talibami. dalszy 600 żołnierzy chce wyprawić wiosną do Afganistanu szczebel - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Może być jakkolwiek pasztet ze skompletowaniem kontyngentu.

Rok 2009 był rozpaczliwy dla polskiej turystyki, informuje "Rzeczpospolita". Nie dość, że Polskę odwiedziło mniej turystów niż zazwyczaj, to ci, którzy już przyjechali, nie szastali ponad miarę pieniędzmi.

ekipa prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie otrzymała polecenia od znajdujących się na pokładzie VIP-ów, by koniecznie schodzić na ląd na lotnisku "Siewiernyj" - donosi "Komsomolska Prawda". gazeta powołuje się na przyczyna "zbliżone do komisji śledczej". W sobotniej katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP. w porze wieczoru w stolicy pepiczek Pradze rozegrany zostanie czwarty szereg tegorocznej edycji Tour de Ski. także kobiety - z prowadzącą w klasyfikacji imprezy i w punktacji Pucharu Świata Justyną Kowalczyk - jak i mężczyźni, wystartują w sprincie techniką dowolną.

- Będziemy powoływać do życia pomoc, ale obciążenie za tę sprawę ponosi rząd - tak Jarosław Kaczyński komentuje decyzję sądu, jaki nakazał że rodziny Moskalików i Głowackich muszą przeoczyć dom w Nartach. Od 2005 roku formalnie został on zwrócony obywatelce Szwab Agnes Trawny. Rodziny są załamane: - Ona to sprzeda. Ona tu mieszkać nie będzie, a mnie chce tylko dusić i umordować. Polacy się już dosyć umordowali - mówią. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w środę na szyny nie wyjedzie 46 pociągów InterRegio - poinformował Michał Lipiński z biura prasowego Przewozów Regionalnych. Osiem osób zmarło z zimna, ponad 21 tys. odbiorców jest bez prądu, ciężkie dar drogowe i opóźnione pociągi. To całość efekty załamania pogody, jakie dotknęło Polskę w ciągu ostatniej doby. wedle IMiGW śnieg ma spadać dojmująco przez kolejną dobę. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i wymioty uwagi na pieszych.bez porównania wyjście na promocję swoich towarów zastosowali dwaj młodzi społeczność Działoszyna w Łódzkiem. W jednym z portali społecznościowych zakładali fikcyjne konta z erotycznymi zdjęciami kobiet, które prowadziły nie do ich pięknych właścicielek, a na aukcje towarów sprzedawanych dzięki chłopaków. Grozi im do pięciu lat więzienia. Ten dzień dla Donalda Tuska i jego najbliższego otoczenia był ogromnie pracowity. premier po konferencji prasowej, na której ogłosił decyzję ws. niestartowania w zbliżających się wyborach prezydenckich ruszył w drogę by udzielać wywiadów. Rosja i Kazachstan rozważają tworzenie unii celnej bez Białorusi - informuje w pierwszy dzień tygodnia kronika "Wiedomosti". Według rosyjskiej gazety, Mińsk mógłby przyłączyć się do Moskwy i Astany, gdy zaakceptuje zadatek funkcjonowania unii celnej.

NATO otwiera drzwi Bośni


NATO zgodziło się na frakcja Bośni i Hercegowiny w Planie na Rzecz Członkostwa (z ang. Membership Action Plan, MAP). Jest to dziewiczy chód na drodze do uczestnictwa w Sojuszu. W przeszłości na MAP nie zasłużyła, zdaniem Sojuszu, ani Gruzja ani Ukraina.

Rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego


Mszą za ojczyznę w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła rozpoczęły się uroczystości z okazji 29. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego. Mszy przewodniczył metropolita katowicki abp Damian Zimoń.

Esbeckie skargi zaleją sąd


Już ponad 15 tys. odwołań od decyzji o zmniejszeniu emerytur na podstawie ustawy dezubekizacyjnej złożyli w Zakładzie Emerytalno-Rentowym MSWiA byli funkcjonariusze SB - ustaliła "Rzeczpospolita".

Ksiądz: podpis za J. Kaczyńskim jest dozwolone złożyć w zakrystii


Wierni modlący się w kościele w tarzańskim Poroninie (woj. małopolskie) usłyszeli dzień dzisiejszy podczas ogłoszeń parafialnych, że w zakrystii świątyni wolno złożyć sygnatura za kandydaturą Jarosława Kaczyńskiego. Nagranie z takim ogłoszeniem dostaliśmy na platformę infrastruktura TVN24 od jednego z internautów. Ksiądz proboszcz w rozmowie z portalem tvn24.pl zapewnia, że w analogiczny rozwiązanie potraktowane zostaną - o ile się zgłoszą - sztaby innych kandydatów.

"Deadline" dla polskich stoczni. Katarczycy zapłacą?


Ważą się dzieje miejsc pracy dla ośmiu tysięcy stoczniowców z Gdyni i Szczecina. stale nie rozumie się samo przez się czy katarski udziałowiec wpłaci pieniądze w terminie, kto upływa w poniedziałek. według "Gazety Wyborczej", szczebel przygotowuje się na najgorszy scenariusz.