Farsze Do Jajek


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem w ogóle pomysły na świąteczne dania. w tym momencie zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. dzisiaj proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Mięsa Na Święta


I niestety, jak co roku, przedświąteczna gonitwa nie pozwala na dokonanie wszystkich zaplanowanych rzeczy. Chciałem coraz zapisać o mięsach na świąteczne śniadanie i świąteczny obiad ale czasu nie staje - na mieście korki, w sklepach tłumy - wsio załatwia się dwa ewentualnie i trzy razy dłużej niż zwykle. bez ryzyka gros z Was przygotowała już sobie mięsa ale prawdopodobnie jeszcze nie wszyscy, prawdopodobnie ważna persona się będzie zabierał za pieczenie dziś koniec dnia albo jutro rano. Dla tych, na szybko, dwa kodeks na schab - na prawdę godne polecenia ... A innym prawdopodobnie kodeks owe przydadzą się na Wielkanoc bądź na następne Boże Narodzenie.
napis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

żarcie na Sylwestra


dzień dzisiejszy uwaga dla Warszawiaków i gości Warszawy, którzy zdecydują się, ewentualnie już zdecydowali się, spędzić noc sylwestrową na MDM. Jakiś okres temu pisałem o Fish&Chips w Warszawie. Wtedy, gdy to pisałem, bar był jeszcze nieczynny ...


Więcej..

Potrawy Wielkanocne


Nadchodzące Święta Wielkanocne to z pewnością radosne święto zmartwychwstania upamiętniające zwycięstwo i wniebowzięcie Jezusa Chrystusa. Z czysto kulinarnego punktu widzenia, Wielkanoc to dwadzieścia cztery godziny zakończenia Wielkiego Postu.

Na wielkanocnym stole powinno znaleźć się w związku z tym przede wszystkim całokształt to czego brakowało przez ostatnie 40 dni. W dzisiejszych czasach właściwie niewiele kto ściśle przestrzega reguł postu (tym bardziej Wielkiego) ale ceremoniał wystawnego i bogatego ucztowania w Niedzielę i pierwszy dzień tygodnia Wielkanocny przetrwała niechybnie w większości polskich domów do dzisiaj. Potrawy Wielkanocne to coś specjalnego i w większości przypadków przykładamy do ich wyboru i sporządzenia wyjątkową uwagę.

Ten wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Sledzie Na Wigilię


Kilka dni temu rozpocząłem mój kucharski serial świąteczny. W pierwszym odcinku, z wyjątkiem wstępu, było kilka słów o zupach (Przepisy Na Wigilię), dziś chciałby zwrócić kilka przepisów na wigilijne śledzie. tymczasem akuratnie nie wiem, czy wyraz "wigilijne" jest tu najlepszym słowem, bo kodeks co prawda są jak w najwyższym stopniu postne i na wieczerze wigilijną pasują jak ulał, ale takie śledzie to oraz coś co doskonale urozmaici świąteczne śniadanie i można je ze smakiem zmiatać za pomocą całe Święta Bożego Narodzenia.
wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

<<<  -  1  2  3  4  -  >>>