Arabski świat


Traktat o jeździectwie napisany w XVIII-wiecznych Indiach, miniaturowy Koran z X stulecia czy wątły kałamarz - nowa ekspozycja w Instytucie Świata Arabskiego w Paryżu prezentuje zwiedzającym 500 wyjątkowych eksponatów sztuki islamskiej, zgromadzonych dzięki miliardera i filantropa Nassera Khalili.

Oravice - tuż zagranicą


nieznaczny zakole Skipark Oravice działa we wsi Orawice (Oravice), tuż obok granicy z Polską. medium leży w Rowie Podtatrzańskim (PodtatranskĂĄ brazda), w strefie styku Tatr Zachodnich (ZĂĄpadnĂŠ Tatry) i dwóch podregionów Skoruszyńskich Wierchów (Skorušinske vrchy) - Magury Orawickiej (OravickĂĄ Magura), do której zalicza się graniczna Magura Witowska (1232 m n.p.m.), natomiast masywu Skoruszyny (Skorušina, 1314 m n.p.m.).

Serbia szuka tanich linii lotniczych


Serbia zaprasza do Belgradu pięć tanich linii lotniczych, by zaznajomić je z lokalnym rynkiem. Ma to przymierze z zapowiedzią Unii Europejskiej o zniesieniu obowiązku wizowego w stosunku do Serbów.

Walentynki w podróży


Walentynki to okres, gdy wielu z nas gorączkowo zastanawia się, jak sprawić naszej ukochanej osobie zadowolenie i miło spędzić walentynkowy wieczór. Tegoroczne obrzęd zakochanych należy w weekend, skutkiem tego tym w wyższym stopniu rozważamy "ucieczkę od codzienności" i zaplanowanie romantycznej podróży tylko we dwoje, w romantyczny zakamarek świata.

Obwarzanek krakowski pod ochroną


Obwarzanek krakowski wkrótce znajdzie się na liście produktów chronionych unijnymi przepisami. jeżeli inni członkowie UE nie zgłoszą zastrzeżeń do wniosku, to wypiek zostanie zarejestrowany w charakterze "chronione oznaczenie geograficzne".

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>