język rosyjski historyk: Republika Federalna Niemiec też odpowiadają za Katyń


profesor Natalia Narocznicka z utworzonej przez rosyjskiego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa komisji ds. przeciwdziałania próbom fałszowania historii na szkodę Rosji obarczyła Republika Federalna Niemiec współodpowiedzialnością za mord radzieckiego NKWD na polskich oficerach w Katyniu w 1940 roku.

Jak kaktus z bakterią skałę kruszyli


pewien gatunek meksykańskich kaktusów rośnie na gołej skale. Zawdzięcza to symbiozie z bakteriami, którym dostarcza węgla z powietrza, dostając w zamian minerały i azot. O odkryciu naukowców z Meksyku i USA informuje serwis BBC.

Pierwsza żywa komórka sterowana sztucznym genomem


Naukowcom udało się stworzyć pierwszą żywą komórkę kontrolowaną za pomocą udziwniony genom. Mają oni nadzieję, że pozwoli to lepiej zrozumieć podstawowe mechanizmy sterujące ważnymi procesami życiowymi.

Ochrona orlika krzykliwego w Polsce


asekuracja i naprawa błędu warunków bytowania rzadkich orlików krzykliwych w Puszczach Białowieskiej i Knyszyńskiej - to główny cel projektu, na który koalicja Europejska i narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczyły łącznie 19 mln zł.

Naukowcy opracowali "atomową" batarię


Izotopowa bateria wielkości małej pieniądz zdawkowy może być źródłem zasilania z wykorzystaniem setki lat i dać w tym czasie milion chłosta więcej energii niż typowe baterie - informuje serwis BBC News/Technology.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>