raport FOMC wsparł nastroje inwestycyjne


za pomocą większą część wczorajszej sesji amerykańskie giełdy pozostawały tuż na dole poziomu poprzedniego zamknięcia. wzrost zmienności na rynku nastąpił wraz z rozpoczęciem konferencji po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. całkowicie udało się głównym indeksom zakończyć dzień na plusie ? Dow Jones wzrósł o 0,41 proc., S&P 500 o 0,49 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,83%.

saldo zjednoczenia Niemiec: 1300 miliardów euro


Władze Szwab zainwestowały w odbudowę wschodniej części kraju po zjednoczeniu bilion 300 miliardów euro. Tak wynika z raportu przygotowanego na dekret niemieckiego ministerstwa finansów.

Nowa spis leków refundowanych


Od dziś wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. podsekretarz zdrowia Marek Twardowski podkreśla, że zmiany będą korzystne dla Narodowego Funduszu Zdrowia, który dopłaci do refundacji 45 milionów złotych mniej. Skorzystają także pacjenci, bo powyżej stanieje ponad 250 leków, które do tej pory nie były objęte zniżkami.

GM zwleka, Republika Federalna Niemiec "życzą sobie" pośpiechu


decyzja GM w sprawie ewentualnej sprzedaży Opla zapadnie najwcześniej na początku października - donosi niemczyzna memoriał gospodarczy "Handelsblatt". choć członek rządu gospodarki niemiaszek ze zniecierpliwieniem stwierdza, że decyzji życzy sobie w ciągu najbliższych 10 dni.

Ożywienie zależy od miejsc pracy w małych przedsiębiorstwach


Ostatnie wieści z rynku pracy są złe. stopa bezrobocia w grudniu wynosiła 9,7 procent i była bliska najwyższego poziomu od kwietnia 1983 roku. Bez pracy pozostaje 15,3 miliona ludzi, a ilość poszukujących przekracza liczbę ofert w stosunku 6 do 1.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>